Játékok, dalok a korosztályi jellemzők és az aktuális oktatás módszertani kérdések tükrében, 8 órás továbbképzéseket ajánlunk intézményeknek, négy különböző témában.
Várjuk olyan óvodai, alsó tagozatos vagy egyéb civil egyesületi kollektívák jelentkezését – határon innen és túl – , ahol igényt tartanak pedagógus továbbképzés, szakmai előadás keretében új játékok, dalok, táncok, módszerek megismerésére.
Maximális létszám nincs, és az árak létszámtól függetlenül értendőek. A szakmai napon való részvételről igazolást állítunk ki, mely óraszám beszámítható a pedagógus továbbképzési pontrendszerbe!
A képzés ára 95.000,- Ft + útiköltség (Budapesttől – 50,- Ft/km)
A képzés a népi játékok és tanácos mozgás megelapozásának új szemléletű, korszerű pedagógiai alapokra épülő, hagyományos értékeket továbbadó élményét nyújtja. Ezen megközelítés valódi, Kodály Zoltán pedagógiai elvével, a hagyományos kultúra értékeivel és korszerű pedagógiai megközelítéssel valósul meg. Legfőbb eszköze a kreatív élménypedagógia, mely új utat ad mind a pedagógusoknak, mind a gyermekeknek nem csupán a hagyományápolás terén, hanem a mindennapi pedagógiai folyamatokban is. Legfőbb szempontként a gyermekek életkori sajátossága, a hiteles értékközvetítés és a pedagógiai tudatosság jelenik meg. A képzés végeztévek a résztvevők széleskörű ismeretekkel rendelkeznek a népi játék átadásának és néptánc alapozának módszertani területeiről, melyek kimeríthetetlen eszköztárként állnak rendelkezésre a készég-, képességfejlesztés és a tudásátadás területein. Az élményalapú tudásszerzés mellett a módszertant alkalmazó pedagógusok kezei közül olyan gyermekek kerülnek ki és alkotják majd a jövő társadalmát, akik biztos identitással és lelkükben elültetett kulturális kincsekkel gazdagodva vesznek részt életük alakulásában.
A továbbképzés célja, hogy megismertesse a pedagógusokkal az intézményekben felhasználható, alkalmazható néphagyományból megismert ünnepi alkalmakat, szokásokat, valamint rávilágítson, azok korosztályok szerinti adaptálhatóságára, és hozzásegítse munkájukat korszerű módszertani elvek mentén, a leghatékonyabb átadáshoz. Mindezekbe foglalva az ünnepekhez tartozó dalok, szokásgyakorlat, dramaturg megjelenés, népi játék, mozgásanyag ismeretének átadását. A képzés tematikai programja az intézményi, valamint az intézményben feldolgozható ünnepekre épül. Az egyes modulok (ünneptípusok, tájegységek ismerete, szeptember-október, november, december, január – február, március-április – május, június – július – augusztus) időrendben csatlakoznak egymáshoz, alkalmazkodva a tanév kereteihez.
A TÉMÁK EGYMÁSRA ÉPÜLNEK, ÍGY ELŐSZÖR A NÉPI JÁTÉK, NÉPTÁNC MÓDSZERTAN VÁLASZTHATÓ
Időpont és téma egyeztetési lehetőség:
0630/6705489